Darla Cepele Poezi
Darla Cepele

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mesuesja Ime Entela

Duke mesuar,
cdo gje e eshte si ne klasen e pare,
nexensit kane ndryshuar,
Klasa e njejte...

Betohem se shkolla,
eshte vend shokesh dhe dijesh,
por dhe lendet jane te bukura:
Gjuhe, Matematik, Dituri, Frengjisht...

Mesuesja ime Entela,
meson, tregon, shpjegon
me e mira je ti,
edhe ne te mire jemi,
por ndonjehere e prishim.
Vetem se per ty kam dicka:
Mesuese ENTELA, TE DUA, TE DUA.

Nxensja: Darla cepele

- Poezi nga Darla Cepele{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0