Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dashi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Tetor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Dashi është këngëtar. Karrieren muzikore e filloj nga viti 2000 edhe pse rapin e kishte n`zemer qysh heret n`femijeri. Pas shum pengesash Dashi s`pati aktivitete deri n`vitin 2003-04 kur edhe filloj bashkepunimi me Double-G, ku suksesi nuk mungoj dhe per nje kohe t`shkurt morri pjese n`disa koncerte si n`Kosove po ashtu edhe n`Shqiperi dhe realiozoj disa video klipe bashk me Double-G. Dashi ka bashkepunime me shum repera kosovar dhe shqiptar n`pergjithesi. Momentalisht jeton/studion n` Tirane s`bashku me Duden dhe Monnyn duke mos e len anash kurr muziken

Më datë 8 Shkurt 2013, Adelina Pireva publikojnë videoklipin "Te Blini Vjeter", në bashkëpunim me Faton & Dashi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Double G ArmyKomente mbi këtë artist