Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dashnor Diko - Si Banania Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47

Nje vajze te bukur njoha
E brishte e pafaj
Tek po blinte nje banane
Ne banane ngjyre e flokve te saj

Kam kohe se kam takuar
Çdo çast e enderroj
Por jo shpresa nuk eshte shuar
Se nje dite un prape do ta takoj

Vall eshte e dashuruar
Un fola pak ndaj si ta di
Nese eshte e vetmuar
Nga nje dua ate ta bej une dy

Vall eshte e dashuruar
Un fola pak ndaj si ta di
Nese eshte e vetmuar
ndoshta e bej dy

(refren)
Nje ze flet vajza eshte si banania
Te shijon kur e zhvesh, e prek ti vet
Por kujdes, por kujdes nga banania
Mos e hidh e mos e shkel sepse rreshket
(2 here)

Valle eshte e dashuruar
Un fola pak ndaj si ta di
Nese eshte e vetmuar
Nga nje dua ate ta bej une dy
(2 here)

(Refreni)

Me duket vajza
Porsi banania
Porsi banania
(4-5 here)Akordet:

Nje vajze te bukur njoha G G G G
E brishte e pafaj Em D D D
Tek po blinte nje banane G G G G
Ne banane ngjyre e
okve te saj G D D G
Kam kohe s'e kam takuar
C 'do cast e enderroj
Por jo shpresa nuk eshte shuar
Se nje dite une prape do ta takoj
Vall eshte e dashuruar G G G Em (x 2)
Un fola pak ndaj si ta di Em D D G
Nese eshte e vetmuar G G G Em
Nga nje dua, ate ta bej une dy Em D D G
R:
Nje ze
et vajza eshte si banania G G D G (x 2)
Te shijon kur e zhvesh, e prek ti vet G G D G
Por kujdes, por kujdes nga banania G G D G
Mos e hidh e mos e shkel sepse rreshqet G G D D
Valle eshte e dashuruar (x 2)
Un fola pak ndaj si ta di
Nese eshte e vetmuar
Nga nje dua ate ta bej une dy
R: (x 2)
Ashtu dhe vajza , porsi banania
Porsi banania, ashtu dhe vajza
Porsi banania, porsi banania
Ashtu dhe vajza, porsi banania
Porsi banania, ashtu dhe vajza
Porsi banania, porsi bananiaDashnor Diko
Publikimi: 06/05/1997
Muzika: Etmond Mancaku
Teksti: Alqi Boshnjaku
Orkestrimi: Etmond Mancaku


Dashnor Diko - Si Banania
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Banania".
3. Video është e këngës "Si Banania", por nuk këndohet nga Dashnor Diko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Dashnor Diko:


Komente 0