Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dashuri Hysaj - Bjer Moj Cule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjer Moj Cule".
3. Video është e këngës "Bjer Moj Cule", por nuk këndohet nga Dashuri Hysaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dashuri Hysaj - Bjer Moj Cule  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  11

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Gezimi I Nenes"

Komente

Asnjë Koment

13/10/2011

2011-10-13T05:54:43+00:00"Mali me debore
O si duron s'e di
Rri e veshtron fushen
Plot me dashuri

Si mali i thinjur
Edhe djal bariu
Te dy nje hallkane
Sevdaja ç'i priu"

Mali me debore
O si duron s'e di
Rri e veshtron fushen
Plot me dashuri

Si mali i thinjur
Edhe djal bariu
Te dy nje hallkane
Sevdaja ç'i priu

Ref...
Ah po bjer moj curle
Se shum kam duruar
Te me ndegjoj vasha
Bjer moj e uruar x2

Bjeri te lumte dora
Se me nxorre mallin
Melodi e curles
Na e solli beharin x2

Ngjitet mali fushes
Edhe djali çupes
Gezon djal bariu
Se debora shkriu

Me uj te debores
Mali bleroj fushen
Me keng e me curle
Djali ndolli çupen

Ref...
Ah po bjer moj curle
Se shum kam duruar
Te me ndegjoj vasha
Bjer moj e uruar x2

Bjeri te lumte dora
Se me nxorre mallin
Melodi e curles
Na e solli beharin x2

...

Jahja nder livadhe
Vasha si sorkadhe
Pas curles dyjare
Shkonte si manare

Shkonte si sorkadhe
Dhe duke kenduar
Sevdaja dhe kenga
Nuk kan te shterruar

Ref...
Ah po bjer moj curle
Se shum kam duruar
Te me ndegjoj vasha
Bjer moj e uruar x2

Bjeri te lumte dora
Se me nxorre mallin
Melodi e curles
Na e solli beharin x2

Orkestrimi: Genti Lako

Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Dashuri Hysaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë