Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dashuri Hysaj - Gezimi I Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gezimi I Nenes".
3. Video është e këngës "Gezimi I Nenes", por nuk këndohet nga Dashuri Hysaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dashuri Hysaj - Gezimi I Nenes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Gezimi I Nenes"

Komente

Asnjë Koment

11/06/2014

2014-06-11T13:10:00+00:00Ngrije o djale dolline
Paske nusen gjeraqine
Iku hij e beqarise
Te ra nur i dhenderise

U rrite u bere burre
Iku hij e beqarise
Sot te paska rene ky nur
Eshte nur i dhenderise x2

Ref...x2
Te me trashegohesh djale
Ti ma bere gjithe shtepine
Nuk ka gezim me te madh
Kur nena marton femijte

Te lumtur qofshi perjete
Nena ju uron nga zemra
Me vajzen qe zgjodhe vete
Nje cope keputur nga hena x2

Ref...x2
Te me trashegohesh djale
Ti ma bere gjithe shtepine
Nuk ka gezim me te madh
Kur nena marton femijte

Dalin dhe çifti ne valle
Djali drer nusja sorkadhe
Ngrene dolline miqesia
Te trashegohen femija x2

Ngrije o djale dolline
Paske nusen gjeraqine
Iku hij e beqarise
Te ra nur i dhenderise

...

Ref...x2
Te me trashegohesh djale
Ti ma bere gjithe shtepine
Nuk ka gezim me te madh
Kur nena marton femijte


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Dashuri Hysaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë