Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dashuri Hysaj - Sevdaja Mu Shtua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/08/2016

2016-08-09T07:29:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sevdaja Mu Shtua" kënduar nga Dashuri Hysaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dashuri Hysaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nertila Vreto. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sevdaja seç m'u shtua
Per nje vajze atje ne krua
Me shikon e s'me flet fare
O moj shjereza manare

Djalo ti çfare ke me mua
Zemren ti mos ma ngacmo
Sa here qe une vij ne krua
Dridherimat me s'pushtojne

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcase

Nishani mbi faqen tende
Te jep nur e bukuri
Te lutem te prek nje çike
Le te vdesi tani

Ik ore djale per koken tende
Ne ke din e perendi
Se na sheh nje bote e tere
Pastaj ku te futemi

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcase

...

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcaseMë Shumë Këngë Nga Dashuri Hysaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet