Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daut Zenku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Novosellë
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Daut Zenku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ai është edhe kavallist dhe valltar i mirëfilltë dhe muzika ku identifikohet është ajo popullore folklorike dhe burimore Kërcovare. Daut Zenku është i frymëzuar që nga rinia e tij dhe ka ndjek hapat e babit Faik Zenku (i lindur me 03.09.1920 dhe ka ndërruar jetë me 1982). Daut Zenku është një ndër këngëtarët më të vjetër që e këndon dhe e ruan këngën Kërcovare të pastër shqipe. Daut Zenku ka marrë pjesë nëpër koncerte dhe jashtë vendit. Ka 3 Albu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rrahman Pagarusha

Gëzim Ahmetaj

Isa Veliu

Mhill Çuni

Dervish Dervishi

Musa Dauti

Nebi Halili

Fatmir Bajra

Ismet Demaj

Sefë Mleqani

Tags: Daut Zenku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet