Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Nene Terezes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

kush ka mbet shqiptarë n'kto troje,
kush lakmon për mjalt dhe hoje,
kush ka mall per gurt e pragut ,
kush i'a zbardh faqen dhe plaku,t
kush s'harron kombin dhe besen,
ai është djalë per Nanë Terezen.

Kush si rrin vorfenis nën kthetra,
kush flet shqip me kangt e veta,
kush thot diellë e kush thot hanë,
kush e njeh Shqiprin per nanë,
kush bashkon zemrat në shpresën,
Ai është djal për Nanë Terezen.

Ku jan kullat dielli rrezes,
na flet shpirti i Nanë Terezes,
se n'kët jetë me diell mbi kruye,
vjen me dash jo me urrye(2x)

Falem Zot fuqin e zjarrit,
digjem vet me ngroh shqiptarët,
se mes nesh 1 rreze mbrriti,
me Shejntoren po flet shpirti,
shumë tradita ti forcojmë,
nanë Terezen ta ndreojmë.

Falem Zot urtin e plakut,
të vërtetës mej dal hakut,
me shqiptarët sofër n'sofër,
bajmë kuvent si vlla e motër,
tuj mendu heret e vonë,
si t'i ngjajmë shenjtores sonë.

Ku jan kullat dielli rrezes,
na flet shpirti i Nanë Terezes,
se n'kët jet me diell mbi krye,
vjen me dasht jo me urrye(2x)


Ky tekst u dërgua nga Lola

Dava Gjergji - Nene Terezes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene Terezes".
3. Video është e këngës "Nene Terezes", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0