Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Sjam Fajtore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

U nis motra o bre prej Shipnie
Vesh e math e o bre ntesha zie
E poj bjen e o pergjate kufinit
Pa ju tere o qerrpikt e synit
N'manastire o motra osht nal e
Me vlla t'vet e o i ndrron dy fjal e.

Si na erdhe o kha ti mor vlla e
Sditen luftrat o bre me na nda e
Mduket shpejt o harroj dushmani
Qfar do t'thot e o per ne vatani
E harrun o qka u bani luma
Kur jav mbushi o gjoksin pluma.

Harrun besen o te Bajram Currit
Harrun pushket o te Dede Gjo Lulit
E harrun e o Gjem Gostivarin
Komandant e o Adem Jasharin
Sjam fajtore o se jam shqiptare
Mka lind nana o tetovare.

N'maje t'sharrit o bre shtatin rrita
Un tan jeten o bre thash mirdita
Pram a nive o ni fjal oj moter
Dobordan o nuk pat nket voter
Ndoshta heret o bre jo shum vone
Do tjav msojm na o gjuhen tone.


Ky tekst u dërgua nga Fatos

Dava Gjergji - Sjam Fajtore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sjam Fajtore".
3. Video është e këngës "Sjam Fajtore", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0