Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dava Gjergji - Kurbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dava Gjergji - Kurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Fjala E Pare Eshte Pavarsia"

Komente

Asnjë Koment

09/05/2012

2012-05-09T15:42:37+00:00Kuku nane fryma po m'merret
Kanga shtang loti po m'shtjerret
Cfar ka bere shqiptari i shkret
Buka e gojes larg me i dhan shteg

Bojn kuvend kur nis avioni
Jan ba numra telefoni
Po shkojne larg me nis mergimin
O ku ka mall syni per synin

Bojn kuvend para tragetit
Pse s'kane shpirt keto valet e detit
Lumturi kurr s'kemi gjetun
Prite mbas shpine na kan mbetun

Dikush shkoi fill i vetem
Gjeti pune me fillu jeten
Dhe bashkim familje bani
O tuj lan pleqte si gur carrani

Femija e Njomza mak munelle
Po ciceron si zogu ne qiell e
Dhe pse larg osht nga keto troje
Fjala shqip po i del prej goje

Lum per ty shqiptari i motres
Sado larg ti po i shkon votres
Kulle e stan ku ke lan token
O nuk i nderron me ta fal boten

Kur beqaret ne kurbet presin
Tri dite qajne e nje dite qeshin
Vellezerit tane mos t'i harrojme
Se keto lote gurin e shpojne

Pika e lotit po i thote dheut
Jemi nipat e Skenderbeut
Krenaria e vendit tone
O me u kthy kurre nuk asht vone


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet