Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Qan Sulltani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

o po qan sullatani prej trishtimi
o se lajm i zi n'stamboll na mrrini .
u po thirrje bon hasan prishtina
o po qohi vlazen qohi trima
o po rrokni armet ju tetova
o po zot kti vendi per me i dal
o ne kater anet ushton deti
o kosovar eshte gjall ai skenderbegi
o po nal sulltano o a i shkreve
o se kastrioti jo ska vdek
o se kurr nuk vdes shpirti i luftarit
o jeton i gjall ne zemer te shqiptarit
o po ushton gryka e rugoves
II:
Ani mori nuse ani qan gastare(2here)
ani a don rruza ani a don pare(2here)
as nuk due rruza as nuk due pare (2 here)
veq pe du ni djal te ri ani eshte shqiptare,

strofa e fudit kendohet edhe ni here .


Ky tekst u dërgua nga Drilon Morina

Dava Gjergji - Qan Sulltani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qan Sulltani".
3. Video është e këngës "Qan Sulltani", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0