Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Dasma Jon Ka Fillu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

knon bilbili ne at ftua
dasma jone paska fillua
hajr i kofte zotit te shpis
per at dasem ce ka nis
hajr i kofte zotit te shpis
per at dasem ce ka nis

REF:
hajde hajde o hajde
hajde o marshallah
sa bukur vallzojka nusja
me dhandrin per krah (2x)

II
knon bilbili te qershia
sec e merr vallen shoqnia
oh sa bukur sa lezet
po martojn shokun e vet
oh sa bukur sa lezet
po martojn shokun e vet

REF:
hajde hajde o hajde
hajde o marshallah
sa bukur vallzojka nusja
me dhandrin per krah (2x)

III
knon bilbili por si era
nusja jon na rrin te dera
hajde nuse hyn ne valle
zemrat tona sec naj kalle
hajde nuse hyn ne valle
zemrat tona sec naj kalle

REF:
hajde hajde o hajde
hajde o marshallah
sa bukur vallzojka nusja
me dhandrin per krah (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Dava Gjergji - Dasma Jon Ka Fillu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Jon Ka Fillu".
3. Video është e këngës "Dasma Jon Ka Fillu", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0