Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Djemt Na I Ktheni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Djemtë Na I Ktheni"

Këngë e albumit:

"Dasma"

Komente

1 🔥

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Ne qeshor 99 u qlirua o kosova nane u derdh gjaku oo mibi barot per me gezu ket liri sot per me mbrri deri ktu ku jena tana nanave ju dhem zemra ka dhan djemet oo ne lule trinis me ardh dita e pavarsise

dite ma te madhe per ne nuk ka per gjithmon o mu nda me shkja si thot fishta o ne varje tveta mos mjau ba ma o bre tungjatjeta erdhi shkurti o po bardh si bora u skalite ne zemrat tona dhe sharrohet kurr per jet 17 shkurti 2008 ee...

O bre plaget smund ti ndalim shum djem nanash smund tjau falin qe sjau din o vorret ku i kan sjmu dim nan e sju dim nishan e nuk e dim oo a i kan gjykue a i kan pre a masakrue nje pik uje a jau kan dhan a i kan fut ne vorr tetan ee

nqofte se ka najhere drejtsi te vendoset o me serbi e tna i kthejn djemt o prej shpije ti varrosim o bre si i ka hije pse nuk ka kugja mat ran mos me dit e mjera nane at vorr tjalit o bre ku e ka me i qu lule e me kja ee


Ky tekst u dërgua nga  linnda
Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet