Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Troket Fati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

kerkush fatin nuk ta n'dan
kur ta don zemra ni djal
ne fund te botes me qellue
e lyp zemra me u bashkue

REF
dhe ni dit fati m'trokiti
mora djalin ce m'do shpirti
e kish rrit nana per mue
jeten krejt ma ka n'dryshue (2x)

II
ky ce fati ce shkroj zoti
n'syt e mi ska vend loti
shpirtin tim asht rehatia
si mbretnesh rrin dashunia

REF
dhe ni dit fati m'trokiti
mora djalin ce m'do shpirti
e kish rrit nana per mue
jeten krejt ma ka n'dryshue (2x)

III
tash krejt boten me ma fal
nuk e n'drroj kurr me at djal
edhe zanat me ba mej vet
kurr ksi djali ske me gjet

REF
dhe ni dit fati m'trokiti
mora djalin ce m'do shpirti
e kish rrit nana per mue
jeten krejt ma ka n'dryshue (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Dava Gjergji - Troket Fati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Troket Fati".
3. Video është e këngës "Troket Fati", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 1