Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji & Luis Prendi - Kush D'vet, Nuk Tret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nana ime dashtun pse vajton malsia?
Vajton biri nanes se I ka ik djelmnia!

Ku kan shku moj nane a munesh mem than?
Bir o rrugve t'botes n'at kurbet te rane!

Bir o shpirti nanes fjalt e mocme ruj kush rahat nuk bahet asnjiher n'ven t'huj(x2)

Po pse nana ime kan shku ne kurbet?
Per nji jet ma t'mir qe se kan n'ven t'vet!

Po kjo nuse bukur pse nan n'tesha t'zeza?
Per gjakmarrje trimin ja kan vra te dera!

Bir o shpirti nanes fjalt e mocme ruj kush rahat nuk bahet asnjiher n'ven t'huj(x2)

Shiko nana ime krojet cfar kan sot?
Ujin e kan t'shterrun pikojn vetem lot!

Me fal nana ime t'kam merzit tuj d'vet!
Nuk merzitet nana se kush d'vet nuk tret!

Bir o shpirti nanes fjalt e mocme ruj kush rahat nuk bahet asnjiher n'ven t'huj(x2)


Dava Gjergji & Luis Prendi - Kush D'vet, Nuk Tret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush D'vet, Nuk Tret".
3. Video është e këngës "Kush D'vet, Nuk Tret", por nuk këndohet nga Dava Gjergji & Luis Prendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0