Më mbaj mend (për 1 muaj)

David - Vetem Ne Te Dy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25

Vetëm ne të dy (x4)

Unë u hutova humba krejt fjalët
E humba veten
Ishte dashuri, me shikim të parë...love
Një fjalë nga ti, më ndezi trupin
Të mbaj në krahë
Je një mrekulli, ndihem ne parajsë...love

(Ref:)
Të shikoj në ënderr sepse zemra të kërkon
Gjithë botë të thotë jo
Vetëm ti do t’jesh ajo
Të shikoj ne ënderr sepse shpirti të kërkon
Nuk iki larg prej teje
Edhe yjet t’mi ofrojnë

Vetëm ne të dy (x3)

Po të jetoja dhe një herë tjetër
Unë do të isha persëri me ty
Përqafuar fort...love
Në çdo mëngjes ti më sjell diellin
Dhe dielli yt, nuk ka perëndim
Kjo është dashuri...love

Të shikoj në ënderr sepse zemra të kërkon
Gjithë botë të thotë jo
Vetëm ti do t’jesh ajo

Vetëm vetëm ne të dy (x2)
Gjithë botë të thotë jo
Vetëm ti do t’jesh ajo

Vetëm vetëm ne të dy (x2)

Në çdo mëngjes ti ma zgjon diellin
Dhe dielli yt, nuk ka perëndim
Kjo është dashuri...love

(Ref:)
Të shikoj në ënderr sepse zemra të kërkon
Gjithë botë të thotë jo
Vetëm ti do t’jesh ajo
Të shikoj ne ënderr sepse shpirti të kërkon
Nuk iki larg prej teje
Edhe yjet t’mi ofrojnë

Vetëm ne të dy (x3)


Ky tekst u dërgua nga Beta Camaj


Nuk kemi video për këtë këngë.


David Dreshaj
Publikimi: 29/10/2017
Festivali: Kënga Magjike 2017
Orkestrimi: Darko Dimitrov


David - Vetem Ne Te Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Ne Te Dy".
3. Video është e këngës "Vetem Ne Te Dy", por nuk këndohet nga David.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga David Dreshaj:


Komente 0