De Vox
De Vox
De Vox
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Korrik 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


De Vox është autor këngësh, këngëtar dhe producent i njohur. Më datë 24 Tetor 2015, Nara S publikon videoklipin "Fairytale Love", në bashkëpunim me De Vox.

Më datë 9 Tetor 2018, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Uje Se Plasa", në bashkëpunim me De Vox. Teksti u shkrua nga Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Në Maj 2019, Xhavit Dedej merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Uje Se Plasa", në bashkëpunim me De Vox.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0