Më mbaj mend (për 1 muaj)

Deba - Who  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/05/2011

2011-05-14T16:13:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Who" kënduar nga Deba.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Deba i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ayo - Who

Who can I run to?
Who can I cry to?
Who can I trust with my life if I have to?
Who can I give love to if I need to?
Who, who? (x2)

Colors are fading
All the lights gone dark
And it won’t stop raining
Everybody’s gone
And my joy is sad
Craving for love and happiness

Tell me who can I run to?
Who can I cry to?
Who can I trust with my life if I have to?
Who can I give love to if I need to?
Who, who? (x2)

Time keeps flying away
Though it feels like my life is on hold
My love for you won’t change
I’ve pushed you away though I still need you close
And my joy is sad
Craving for love and happiness

Tell me who can I run to?
Who can I cry to?
Who can I trust with my life if I have to?
Who can I give love to if I need to?
Who, who? (x3)

Tell me who can I run to
When my world is upside down
Tell me who can I cry to
When there is no one around.

Tell me who can I run to?
Who can I cry to?
Who can I trust with my life if I have to?
Who can I give love to if I need to?
Who, who? (x2)

Claydee & Faydee - Who

1st Verse : Aryan Nahid

tell me why
Everything we had is nothing, nothing, nothing (Female Spell)

All i did
Was try to give you all my lovin’, lovin’, lovin'(female spell)

(Aryan And Shah Together)

Baby girl you did me wrong
And you can say i should have known
But it’s time to play a different song
And now i’m gone
3rd verse : (Shah)
Why do you think you have to lie
I can see the truth right in your eyes
Girl you must have lost your mind
What did you expect me to do
After all that we've been through
Girl i'm wasting no more time
Tell me who (Female Spell continued on every line)
Main verse: Aryan Nahid
Whos gonna love you like i do
Whos gonna kiss you like i do
Whos gonna touch you like i do
4th verse: (Shah)

I can’t lie
You really had me going, going, going

We could have had it all
But then you had to go and blow it, blow it, you’ve blown it

(Aryan Nahid)

Baby girl you did me wrong
And you can say i should have known
But it’s time to play a different song
And now i’m gone

Why do you think you have to lie
I can see the truth right in your eyes
Girl you must have lost your mind
What did you expect me to do
After all that we've been through
Girl i'm wasting no more time
Tell me who

Whos gonna love you like i do
Whos kiss you like i do
Whos gonna touch you like i do
How could you be so cold so cruel
Hope you know he’ll never do
All the things i did for you
Më Shumë Këngë Nga Deba:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet