Më mbaj mend (për 1 muaj)


Deba - Wake Up

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Wake Up".
3. Video është e këngës "Wake Up", por nuk këndohet nga Deba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Deba - Wake Up  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Finally Me"

Komente

Asnjë Koment

16/08/2011

2011-08-16T08:12:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Wake Up" kënduar nga Deba.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Deba i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hilary Duff - Wake Up

There's people talking
They talk about me
They know my name
They think they know everything
But they don't know anything
About me

Give me a dance floor
Give me a dj
Play me a record
Forget what they say
Cause I need to go
need to get away tonight

I put my makeup on a saturday night
I try to make it happen
Try to make it all right
I know I make mistakes
I'm living life day to day
It's never really easy but it's ok

Wake Up Wake Up
On a saturday night
Could be New York
Maybe Hollywood and Vine
London, Paris maybe Tokyo
There's something going on anywhere I go
Tonight
Tonight
Yeah, tonight

The cities restless
It's all around me
People in motion
Sick of all the same routines
And they need to go
They need to get away
Tonight

I put my makeup on a saturday night
I try to make it happen
Try to make it all right
I know I make mistakes
I'm living life day to day
It's never really easy but it's ok

Wake Up Wake Up
On a saturday night
Could be New York
Maybe Hollywood and Vine
London, Paris maybe Tokyo
There's something going on anywhere I go
Tonight
Tonight
Yeah, tonight

People all around you
Everywhere that you go
People all around you
They don't really know you
Everybody watching like it's some kind of show
Everybody's watching
They don't really know you now
(They don't really know you)
(They don't really know you)
And forever
(Wake up Wake up)
(Wake up Wake up)

Wake Up Wake Up
On a saturday night
Could be New York
Maybe Hollywood and Vine
London, Paris maybe Tokyo
There's something going on anywhere I go

Wake Up Wake Up
On a saturday night
Could be New York
Maybe Hollywood and Vine
London, Paris maybe Tokyo
There's something going on anywhere
I go
Tonight
Tonight
Yeah, tonight

Dafina Zeqiri & Chinx - Wake Up

(Intro - Dafina Zeqiri)
Found myself making other pieces of me that you discarded
So this is what they talk about when they say broken hearted
Thought I was a 'ticular kind of person the type who had a handle
As we would have it and exploding like a Roman candle
And it's pretty in the sky

(Verse 1 - Chinx)
Uh
From the biggest city even bigger dreamers
Pissy hallways way before we did arenas
Fresh out my slummer then I praise the man
Lip seal for my homies never take the stand
Every time I thought I almost made it out
They stepped on my little campfire put it out
Wings broken will I fly again
Wake up in the morning then I try again

(Chorus - Chinx and Dafina Zeqiri)
Wake up wake up wake up wake up
And it's pretty in the sky
I done learned everything the hard way
Seems we done come a long way
Get up get up get up get up
And it's pretty in the sky
So whom everyone had to make a serve
Your blessings are on its way [?] its turn

(Verse 2 - Chinx)
If you aim for the stars then you miss your target
At least you know what the sky feel like
Never mind them roll with your gut
Pursue it only if it feels right
I hustled on the boulevard of broken dreams
But the ends I made never justify the means
You only get one shot ain't no second look
Wish I could take a trip and see how heaven looks
Gettin' of the black top was my motivation
Where the snakes play fam but ain't no relation
Get yourself together grandma told me "raise up"
Told me "get saved" I was tryna save up
Even though I'm dealing with the same devils
The feeling of this beat is so angellic
Pigs knock me tryna make a buck
But I be back after 4 years and a

(Chorus - Chinx and Dafina Zeqiri)
Wake up wake up wake up wake up
And it's pretty in the sky
I done learned everything the hard way
Seems we done come a long way
Get up get up get up get up
And it's pretty in the sky
So whom everyone had to make a serve
Your blessings are on its way [?] its turn
Wake up wake up wake up wake up
And it's pretty in the sky
And it's pretty in the sky

(Outro - Chinx)
Wake up wake up wake up
Wake up wake up wake up

Dope (US) - Wake Up

Dissolved the life in me
You crawled inside of me
You wanted everything
You took it all from me
You f*cking talk to me
So now I'm drunk and I'm miserable
And I like it, oh yeah
Hooked on junk and I'm pitiful
And I like it, oh yeah

Wake up
For what
Wake up
For what

I hear you're loney and miserable
And I like it, oh yeah
Hooked on junk and you're pitiful
Do you like it, oh yeah

Wake up
For what
Wake up
For what
Më Shumë Këngë Nga Deba:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet