Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Deba - V.i.p  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/06/2011

2011-06-24T21:22:41+00:00

Këngë e albumit:

"Finally Me"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "V.i.p" kënduar nga Deba.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Deba i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dryton Deqanasi - V.i.p

Ref; 2
....................
Vi vi vi ej pi
Saher vi un veq hit bi
VENAT VENAT VENAT E BASHKUME
Emri jem ushton dost sikur bume
....................

....................
VENAT VENAT VENAT E BASHKUME
Emri jem dost ushton sikur bume
Ta dridhi venin e boj senin
Qysh tha coli kapnu per temin
Une kur vi knej shqipe k'thena si termet
VENAT E BASHKUME ky emri jem d'vret
Kush o INAT-G ktu nuk ka fallca
Ju pshurri ngoj e ja dhi ato faca
DEQANASI me dosta une po sillna
Qata qe um shohin sigurisht ..........
Qija kejta qija ktina qija te tonve une per toke nuk shtrina
Qe kum ki qe qe sum don
DEQANASI OSE BABA DRYTON
Thirrem qysh dush ose mu qysh um qohet
Kush ke ....................
....................

Ref; 2
....................
Vi vi vi ej pi
Saher vi un veq hit bi
VENAT VENAT VENAT E BASHKUME
Emri jem ushton dost sikur bume
....................

....................
Vi vi vi ej pi
Saher vi un veq hit bi
Atinve tjerve veq inatin po ja shti
FLM per dashni qaj qe m'rrespekton
Edhe qaj qe um don dashni baba DRYTON
Qaj qe munohet mem sha kurr nuk mendon
Se fjalt e mija dgjona e shpojn si trumbllon
Per do sene trona e jo qysh menon
Ajde ktu te un e din ku osht neja
Me meze raki shpikim sene treja
Eja eja se kom shum ideja
Jom DEQANALIJA e i du dhipat nga PEJA
Kom qef muhabet kom qef me hi n'trika
VENAT E BASHKUME qishtu m'shkon teknika
Haha tungat un ika
Mpuq 1 kis per juve qika
....................

Ref; 2
....................
Vi vi vi ej pi
Saher vi un veq hit bi
VENAT VENAT VENAT E BASHKUME
Emri jem ushton dost sikur bume
....................

Dafina Rexhepi - V.i.p

Auuuuu
OUu
I want everybody to dance in flow
Genc I see you
baus on my ladies
Baus everybody
Dafi show what you got

Dafinna:
Asgje nuk eshte si me pare
Tani ndihesh (hot) superstar
Realisht cdo femer e ftohte
Ne lidhje i keq katasrof
arrogant e banal flas drejte(sorry)m'fal
e tregon cdo detal
prej jetes tone intime sikur bal

Ref:(2x)
Hej une ty t'kom bo V.I.P
JOm ajo qe t'ka bo V.I.P
Prej ajo qe prej V.I.P
shume lehte te kthej
I wanna be..!

LYrical son:
Qyre tu bo stila me bo mos me njoft
trip i gat cila ma i forti ne bote
vjen e man qendrim e rrin ngat shankit
a se din qe festim auu jasht babit
t'qes aty ku je kon pak ma heret
ti me mu V.I.P kurre asnihere
fore mu kishem une famous e ganstere
po une e di qe ti s'je
ti je veq I wanna be..!

Ref:(2x)
Hej une ty t'kom bo V.I.P
JOm ajo qe t'ka bo V.I.P
Prej ajo qe prej V.I.P
shume lehte te kthej
I wanna be..!

Dafina:
S'ka ma tepih te kuq
S'ka ma interview
S'ka ma kufi me jasht
si dikur kur ishim bashk

S'ka ma TV show
S'ka ma Special GIft
Ne Pub's e n"Klaps
qe shkonim shpesh..!

Ref:(2x)

Dafinest..Dafinest
Ej kjo osht Dafina
What up baby ..?
Më Shumë Këngë Nga Deba:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet