Defrim Behluli
Defrim Behluli
Defrim Behluli
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Defrim Behluli është këngëtar i njohur. Defrim Behluli eshte nga Gjilani, ka perfunduar shkollen fillore te muzikes, shkollen e mesme te muzikes, Fakultetin e muzikes ne Universitetin e Prishtines dhe Magjistraturen. Ne vitin 2003 paraqitet per here te pare ne festivalin Show Fest si kantautor me Kengen " Vizitori" ku pastaj ne vitin 2004 ne festivalin Polifest me kengen "Dielli im" duke vazhduar ti ndjek festivalet ne Shiperi duke u paraqitur ne vitin 2008 ne Top fest 5 pastaj ne vitin 2009 ne Kengen magjike dhe ne vitin 2010 lanson albumin e tij te pare ku posedon ne nje kopertine dy Cd ku njera eshte me kenge origjinale te artistit ndersa tjetra me kenge cover. Defrimi punon edhe ne shkollen e muzikes ne Gjilan si profesor qe nga viti 2004 dhe keshtu aktivitet jane me te rralla ne skene por me vkera artistike. Pritet nga artisti qe se shpejti te na sjelle projekte te reja.

Në Qershor 2004, Defrim Behluli merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Dielli Im".

Në Maj 2008, Defrimi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "S'te Dashuroj", në bashkëpunim me WhoBrave.

Në Nëntor 2008, Defrim Behluli merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Pse Nuk Me Don".

Në Maj 2009, Defrim Behluli merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ki Qejf".

Në Maj 2010, Defrim Behluli merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Nostalgji", në bashkëpunim me Barlet.

Më datë 4 Shtator 2012, Defrim Behluli publikon videoklipin "Kjo Vere".

Më datë 9 Shkurt 2013, Defrim Behluli publikon videoklipin "Nuk Mund T'harroj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0