Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha - Moj Bakushe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Asaman o moj Bakushe,
Ku je nisë o moj me shku?
Ku m’je nisë o moj me shku?
Taksirati moj Bakushe
Qi më zuni mu’.

Asaman, aman, aman
Asaman, aman, medet!
Për në vdeksha moj Bakushe
Ti më jep rahmet.
Për në vdeksha moj Bakushe
Ti më jep rahmet.

Asaman o moj Bakushe,
Ku je nisë o moj me ikë?
Ku je nise o moj me ikë?
Mora detin dola me shetitë.

Asaman, aman, aman
Asaman, aman, medet!
Për në vdeksha moj Bakushe
Ti më jep rahmet.
Për në vdeksha moj Bakushe
Ti më jep rahmet.

Asaman o moj Bakushe
Me ty du’ me bisedu’.
Ndalu pak se kam nji fjalë
Taksirati moj Bakushe
Me ty më ka zanë.

Asaman…
Asaman o moj Bakushe,
Sa me vrap moj po më shkon!
Hype detit moj Bakushe
Ike me vapour.

Asaman…


Ky tekst u dërgua nga  stafi

Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha - Moj Bakushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Bakushe".
3. Video është e këngës "Moj Bakushe", por nuk këndohet nga Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Demir Krasniqi:


Komente 0