Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denata Toçe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  241
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Denata Toçe është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Denata Toce ka filluar te merret me muzike qe ne moshen 6 vjec. Pa 4 vite piano, kryen 1 vit ne shkollen e baletit ne Tirane. Me pas vazhdon per 8 vjet Liceun Artistik "Jordan Misja" per flaut. Gjate viteve te shkolles se mesme ka zhvilluar nje koncert per flaut dhe orkester, ka debutuar dy here si kengetare ne festivalin e Radio Televizioniit Shqiptar nga ku njerin prej heret eshte vleresuar me cmimin e trete tek te rinjte. Edhe pse me nje deshi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Elis Kumrija

Elma

Diellza Dedushi

Fabjana Hoxha Oxa

Marigona Vitia

Xhesi Gjoni

Xhirjana

Anisa Smajlaj

Florida Dushku

Jona

Tags: Denata Toçe, Denada, Denada Toçe


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet