Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denada Bare - Me Frymen Tende Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

(Te lutem me ndihmo ti zemra ime)
(sa here qe vetem jam)
(dua te ndjej frymen tende)
(dhe pse nuk te kam)

Heshtur te them pa fjale
ne mengjes naten e mire
sikur ta dije, sikur ta dije
kuptimi im je ti
veshtrimin diku kaloj
per nje cast ku jam se di
imazhe krijoj dhe nuk e besoj
kuptimi im je ti

Mundohem te gjej pak force
vetja ime me zhgenjen
sikur ta dije, sikur ta dije
Denada sa te ndjen

Nje cigare e ndez per ty
nje gote vere me fund per ne
nuk te kam ty, ty shija ime
dashuri ku je

(refreni)(2x)
Te lutem me ndihmo ti zemra ime
sa here qe vetem jam
dua te ndjej frymen tende
dhe pse nuk te kam.
Dua te kem vetem te me thuash
jemi vetem ne te dy
dhe nese do nga mua kohen ta ktheja pas
do te doja vetem ty

Heshtur te them pa fjale
ne mengjes naten e mire
sikur ta dije, sikur ta dije
kuptimi im je ti

Mundohem te gjej pak force
vetja ime me zhgenjen
sikur ta dije, sikur ta dije
Denada sa te ndjen

(refreni)(4x)
Te lutem me ndihmo ti zemra ime
sa here qe vetem jam
dua te ndjej frymen tende
dhe pse nuk te kam.
Dua te kem vetem te me thuash
jemi vetem ne te dy
dhe nese do nga mua kohen ta ktheja pas
do te doja vetem ty


Ky tekst u dërgua nga  Annonim


Nuk kemi video për këtë këngë.


Denada Bare
Publikimi: 11/11/2005
Festivali: Kënga Magjike 2005
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Denada Bare
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Denada Bare - Me Frymen Tende
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Frymen Tende".
3. Video është e këngës "Me Frymen Tende", por nuk këndohet nga Denada Bare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Denada Bare:


Komente 0