Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Trishtim

Nje Enderr

Kam deshire dy fjale ti them
Se po plas e me sduroj
Pak liri dua te kem
Pak liri sa te shpresoj

Aq pak sa mos shuhet shpresa
Sa te kem dhe une dy qellime
Te mos mallkohem nder breza
Te shperblehet djersa ime

Asgje me shume skerkoj
Vec asaj qe me djerse punova
Dua, shume dua te shpresoj
Dhe gje tjeter nuk kerkova

Mos e vra ti shpresen time
Endrrat e buken e bijve te mi
Sdua tu le trashegim urrejtje
Dua tju le dashuri.

- poezi nga Denis Mati


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet