Denis Prendi
Denis Prendi
Denis Prendi
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Denis Prendi është këngëtar. Ka filluar të këndojë në vitin 2017, duke u aktivizuar në qendrën kulturore të fëmijëve, jo vetëm si këngëtar, por edhe si aktor. Ishte mësuesja e tij e muzikës që zbuloi se Denisi kishte talent në muzikë. Këngëtarët e tij të preferuar janë Shawn Mendes dhe Alban Skënderaj. Sporti i tij i preferuar është basketbolli. Denisi të bën për vete me natyrën e tij të ëmbël.

Në vitin 2018, Denis Prendi merr pjesë në Voice Kids Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0