Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denis Taraj - Arberia Jone (Feat. Luna Dhe Vjola Gjyzeli, Sindi Prenjasi & Erta Jonuzi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Mijera sakrifica
Ne trupin tend i ke
Ti o vendi i dashur
I dashur atdhe

Emrin tend te bukur
Mban dhe shkolla jone
I gdhendur nder vite
Arberia jone

Tek kjo shkolle u rritem, rritem ne
ti sot po i mbush plot 20 vjet
me mirenjohje ty po te kendojme
Sot po kendojme

Refreni
Arberia jone
Mbetesh pergjithmone
Sfide dhe histori
Femijeria jone

Portat hapur mban
Per cdo brez te ri
U fal dituri
I mbush me besim

...
Krenari per ne
Dija qe na dhe
Arberia jone
Emer dhe simbol (x2)

Strofa 2
Ne tek ty besuam
Arberia jone
Sot te gjithe se bashku
Te falenderojme

Kudo qe te shkojme
Sot ty te premtojme
Emrin tend te bukur
Do e lartesojme
Denis Taraj
Publikimi: 12/07/2020
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Enis Mullaj


Denis Taraj - Arberia Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arberia Jone".
3. Video është e këngës "Arberia Jone", por nuk këndohet nga Denis Taraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Denis Taraj:


Komente 0