A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Malli

Disa njerez nuk ia dine vleren kesaj jete
por une mbeta pa anje pike shprese.
Shpresa mua mu shua,
por dashuria per ty nuk u largua.

Kjo plage nuk po largohet,
as zemra ime nuk po sherohet.
durimi po zvogelohet,
edhe dashuria po me shterrohet

Askush nuk e din fjalen hidherim me mire se une,
askush nuk e din fjalen lendim mire se une,
askush nuk e din fjalen urrejtje me mire se une,
askush nuk e din fjalen me ka marr malli me mire se une,
askush nuk e din fjalen pendim me mire se une.

Keto fjal po i them nga malli qe me ka marr per ju.
This is for you.
Koha plaget nuk po i sheron,
koha zemren time me shume po e lendon.

Kete nate shum jam thelluar,
keto fjal duke i menduar,
mallin duke e kthyer,
ty duke te te urryer.

- poezi nga Denisa Ajeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019