Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Tema: Poezi Për Jetën


Pasuria E Shpirtit

Të gjithë kemi mangësira në personalitete,
Ama, jo me vogëlsirat tona t'ua nxijmë jetën njerëzve.
Në zemër të kemi pak respekt dhe dashuri,
Jo përbuzje dhe Xhelozi.
Të jemi normal e të veprojmë me korrektësi,
Jo pa kontroll,,të lëndojmë pa kufij.
Jeta është e shkurtër,por edhe e gjatë për Lëndimet,
Kush ka gabuar,do ti pësoj gabimet.
Të drejtët vuajne,por kurre nuk humbasin,
Tradhetaret kurre nuk ndryshojne,vetem flasin.
E rendesishme eshte te jetojme jeten sic duhet jetuar
Te jemi te ndershem e te padorezuar
Te gjithe e dine qe do te vdesin nje dite
Asgje s'do marrin me vete
Pervec te bekuarit " SHPIRT".
Shpirtit duhet ti kushtojme me shume rendesi
Pasi kur vdesim,vetem ate marrkemi si " Pasuri".

- Poezi nga Denisa Saliaj


- U dërgua nga Saliaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0