Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Barazia

Të gjithë njerëz jemi,
në të njëjtin planet jetojmë
Të njëjtat shqisa dhe organe kemi
megjithëse,nga njëri-tjetri ndryshojmë.

Të gjithë kemi preferencat tona
Asgjë dhe askush i bukur s'është perfekt,
Shumëllojshmëria është pjesë e jona,
Të gjithë kemi nevojë për përkrahje në jetë.

Parandaloheni përbuzjen ndaj njerëzve,
Vlerësojeni dhe respektojeni Barazinë!
Mos u tallni me pamjen dhe fatkeqësite e të tjerëve,
Duajeni dhe ndihmojeni NJERIU - NJERINË!

- Poezi nga Denisa Saliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0