Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Tema: Poezi Për Shokët


Miqesia

Çmim i vlefshem ne jete
Eshte te kesh nje mik te vertete.
Per dike qe vlen te kesh respekt
Qe ne momente te veshtira te jete prezent.

Ta duash dhe te doje pa interes
Dikush tek i cili gjithmone ke shprese
Shprese se do te jete me ty gjate - gjithe jetes tende te gjate,
Dike qe ta kesh prane pa merak
Pa merak se ka ndonje qellim negativ
Te jete aty per ty dhe te thoje " Ti je miku im!"

Dike qe ti besosh dhe te besoj
Ta ndihmosh ne veshtiresi dhe te te ndihmoje.
Nese ke nje mik bujar dhe besnik
Dije se ke perkrahje nje shpirt harmonik!

- Poezi nga Denisa Saliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0