Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Puna

Puna e ben njeriun me te bukur
E ndihmon te kete nje jete te lumtur.
Njeriu punetor ka vullnet
Ecen me qellime ne jete.

Lodhet dhe sakrifikon
Per te miren e vetes dhe familjes fort punon.
Te ben te jetosh me kembe ne Tokë
Puna te ben njeri te zote.

Njeriu s'ka te ardhme pa pune
Cilesite qe ke duhet t'i shfrytezojme ne maksimum.
Gjithçka arrihet me pune,vullnet dhe vendosmeri,
Mos te ndalesh se kembenguluri dhe ne veshtiresi!

Njeriu per pune dhe dije s'duhet te jete dembel
Sepse ben arritje dhe shperblim te vlefshem merr!

- Poezi nga Denisa Saliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0