Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Tema: Poezi Për Familjen


Familja

Personat me te çmuar
Thesari me i shtrenjte ne bote
Dashuri e panumeruar
Bekim nga i Madhi Zot!
FAMILJA, ajo me lidh me jeten,
Ajo eshte gjithçka per mua!
Familja me pasqyron te verteten
Prandaj shume fort e dua!
Kemi dhe trashegojme te njejtin gjak,
Ama,lidhja familjare eshte me teper se kaq,
Eshte misherimi real i Perjetesise
Energji shpirterore,strehe mbrojtese, baza e perkatesise...

- Poezi nga Denisa Saliaj


- U dërgua nga Denisa Saliaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0