Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Tema: Prozë Dashurie


Përmes Nënvetdijes Së Tyre

Ti je gruaja e endrrave te mia!,E forte,e guximshme,kembëngulese,nuk resht duke folur dhe mbrojtur ate qe do dhe mendon,mbron ate qe mendon se duhet,luftarake... Gjithmone kam dashur nje grua te tille ne jeten time,
- Une nuk jam gruaja e endrrave te tua, ti me bere te dukem e tille! Une... une nuk mendoj se jam kjo qe thua ti,ose te pakten nuk jam shumicen e kohes keshtu...
Jam e kunderta e kesaj,edhe pse dua te mbroj dicka,hesht... Nuk luftoj,por rri pasive,mund te ' shpertheje ' 1 minute dhe ta ' melankolizoje' sikur te kete ndodhur para 1 shekulli... Kam frike se ky eshte iluzjoni yt dhe dua te me shohesh si jam dhe jo si do doje te ishte gruaja e endrrave te tua.
- Sigurisht qe je, thjesht duhet te pranosh cdo pjese te vetes. Ti je dhe e di shume mire, une te kam pare per shume kohe qe je nje shpirt luftarake dhe gruaja me e vecante qe me ka bere te luftoje mbrapsht per shume elemente qe ja kane vlejtur, ti je,ti,GRUAJA E ENDRRAVE TË MIA!!
-Ç'rendesi ka,kur ne nuk mund te jemi kurre bashke?
- Vertete ska rendesi, sepse te jesh me dike nuk do te thote se ky person eshte " i endrrave te tua", ti do jesh gjithmone dhe jam i lumtur qe te kam njohur,ska rendesi me ke jam une dhe me ke do jesh ti... Ti je me e veçanta qe kam njohur.
- Ndryshe nga ty une nuk te kam ty " djalin e endrrave te mia" por me bere te ndjehem ashtu, dhe une nk mendoj se ky " djale endrrash " ekziston, por ekziston ndjesia dhe ti e arrite te ndjehesha keshtu. Cfare eshte kjo,nje dashuri e parealizuar, apo nje vleresim??
- Nuk mendoj se do ja arrijme ta analizojme ndonjehere se çfare kemi ne te dy, por diçka e forte e cila do mbetet mes nesh...
---Lamtumire*

- Prozë nga Denisa Saliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0