Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Denisa - Shamikuqja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

28/01/2009

2009-01-28T09:31:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shamikuqja" kënduar nga Denisa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Landi Roko - Shamikuqja

shum xheloze je shami kucja ime
jeten ma ke marr shami kucja ime
shum te dua ty bebushja ime
per ty do vdes

zemra ime jeta ime fort per ty po rreh
ty te du bota ime dashuria ime ti

un ti fala ty te gjitha
sme ke dit mem vlersu
dashuria shum e madhe ma fal ti e un

shum xheloze je shami kucja ime
jeten ma ke marr shami kucja ime
shum te dua ty bebushja ime
per ty do vdes

syt e tu kur perloten
o sa shum zemra me dhemb

por esht fundi ksaj bote

mbrenda meje dicka vdes

Blerina Braka - Shamikuqja

Shami shami shamikuqje
Plot me huqe ti moj cuce
Shami shami shamikuqje tiii

Jam si shami shamikuqje
Jam me klas nuk jam me huqe
Jam si shami shamikuqje uunn

Prej fillimi, ktheje filmin
Un aktore sjam
Krahasimi, qe po mben sot
Shum o ka mpelqen

Kallzoma ka ka kallzoma
Ndjenjen qe po mthu
Kallzoma ka ka kallzoma
Veshtir me t besu

Shami shami shamikuqje
Plot me huqe ti moj cuce
Shami shami shamikuqje tiii

Jam si shami shamikuqje
Jam me klas nuk jam me huqe
Jam si shami shamikuqje uunn

Me beso, un ta di
Fiksimin qe ke
Si Deja Vu
Po m duket mu
Sot njesoj si dje

Kallzoma ka ka kallzoma
Ndjenjen qe po mthu
Kallzoma ka ka kallzoma
Veshtir me t besu

Shami shami shamikuqje
Plot me huqe ti moj cuce
Shami shami shamikuqje tiii

Jam si shami shamikuqje
Jam me klas nuk jam me huqe
Jam si shami shamikuqje uunn

Jam si shami shamikuqje
Jam me klas nuk jam me huqe
Jam si shami shamikuqje unee
Më Shumë Këngë Nga Denisa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet