A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Magjike

Sa doja të të prekja buzën..
Të të puthja ngadalë gushën,
Të ledhatoj lëkurën tënde të imët
Mes lugina ëndrrash dashurish.

O Zot, në parajsën e saj
Momentalisht harrova frymë të marr.
Me dëshirën e ylbertë hënën rrezatova
...në gjoks strukur po e mbaj...

Zemrat shpërthejnë e shqyejnë kraharorin
E djersë të ftohta trupin tonë mbulojnë,
Në ëmbelsinë e afshit të nxehtësisë
Në një trup të vetëm butësisht jemi shkrirë!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018