A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jete…

Jetë...
Një shëtitje e vetme
Shoqëruar me miq dhe armiq
Drejt të panjohurës fundesi!

Një moment...
I një mbremjeje romantike në bregdet
Mes përqafimesh të ngrohta,
Të një nate të ndritshme,
Nën tingujt e një muzike të lehtë...!

Një cigar i vetem...
Që helmon çdo pjesë të trupit njerezor,
Përballur me lotët e dhimbjes
Në acarin e ashpër dimëror...!

Një përrallë dashurie
E humbur në llogjikën e fshehtësisë,
Ku ëndrrat ndjekin njëra-tjetren

Detajet trupore shkrirë në dashuri..!

Një frymëmarrje e vetme...
Në rrugicat e një qyteti të qetë.
Ndeshur me padrejtësitë e botës...

Ku dhe vetë "vdekja" ëmbëlsi sjell...!!!

- poezi nga Dëshira Haxhi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018