Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devis Xherahu - Kur Gjethet Bien Ne Vjeshte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur gjethet bijne ne vjeshte dhe m'dukesh n'vaj natyr
Per ty s'mundem me heshte, si gjethja bie n'ftyr
E zverdhun dhe e ngrime, si barnat ne kallnur
Po del kjo kanga ime ankuse thell n'krahnur

Ti m'ke braktis, qofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnis, te lindi n'zemer pabesia
Ke me u pendue, por ateher ka me qene vone
dhe tuj lotue do te vij nermen dashnia jon

T'kujtohen ty pranverat ah puthjet me pasion
Dhe fjalet e tua nga hera kjo zemer si harron
Neqoftese gjethet rane te vyshkuna mbi dhe
Atehere kam me besue se sa e pabese je

Ti m'ke braktis, qofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnis, te lindi n'zemer pabesia
Ke me u pendue, por ateher ka me qene vone
Dhe tuj lotue do te vij nermen dashnia jon

Per mua lulet e veres nuk kane me bukuri,
Jane vyshk n'qoshe te pixheres, te mjerat ne saksi
As lot nuk kane ti ngjallin, jane shterr lot e rinise
Vec kur me merr mu malli, i knoj un dashurise

Ti m'ke braktis, qofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnis, te lindi n'zemer pabesia
Ke me u pendue, por ateher ka me qene vone
Dhe tuj lotue do te vij nermen dashnia jon


Ky tekst u dërgua nga kostasgiannakakisaek@gmail.comDevis Xherahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/10/2018


Devis Xherahu - Kur Gjethet Bien Ne Vjeshte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Gjethet Bien Ne Vjeshte".
3. Video është e këngës "Kur Gjethet Bien Ne Vjeshte", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:


Komente 0