Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devis Xherahu - Tjeter Ben Dhe Tjeter Thua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Jemi zën e jemi ndarë
Sa herë vetëm kemi fjetur
Por mëngjesi kur ka ardhur
Të përqafuar na ka gjetur

Që të dy kemi gabuar
Jemi grindur kot më koh
Se ti nuk jeton pa mua
Un pa ty nuk jetoj dot

Tjetër bën dhe tjetër thua
Si t'ia bëj, aman?
Ditën them se nuk të dua,
Natën të kam xhan
2x

Njerzit që jan dashur fort
Nuk i ndan dot xhelozia
Mbreti i jetës në ktë bot
Është vetëm dashuria

Që të dy kemi gabuar
Jemi grindur kot më koh
Se ti nuk jeton pa mua
Un pa ty nuk jetoj dot

Tjetër bën dhe tjetër thua
Si t'ia bëj aman?
Ditën them se nuk të dua,
Natën të kam xhan
4x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Devis Xherahu
Publikimi: 14/11/2019
Muzika: Devis Xherahu
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: De Vox
Video Produksioni: DArt Channel
Back Vocals: Denisa Gjezo
Bass Guitar: Arjan Dredhasi
Make Up Artist: By Lela
Aktore: Miss Shqiperia 2009 Ertemiona Mejdani
Video Production: Al Pazar & Dart ChannelDevis Xherahu - Tjeter Ben Dhe Tjeter Thua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tjeter Ben Dhe Tjeter Thua".
3. Video është e këngës "Tjeter Ben Dhe Tjeter Thua", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:


Komente 0