Më mbaj mend (për 1 muaj)


Devis Xherahu - Peng

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peng".
3. Video është e këngës "Peng", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Devis Xherahu - Peng  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Devis Xherahu

Teksti:

Pandi Laço

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Festivali I 59-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

29/10/2020

2020-10-29T06:21:12+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Peng" kënduar nga Devis Xherahu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Peng".
Videoklipi nga Devis Xherahu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alby - Peng

SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEF X2

STILIN KREJT NDRYSHE E LOOKUN SI SHEF
NGJYRA E ROLEXIT ESHT GOLD
XHEPAT FULL KESH BENZIN TU E NGOP
TESHAT E ZEZA NE QYTET TU SMOKE
DITEN ME FEMRA E NATEN ME SHOKE

NESER NUK DIHET MENOJ PER SOT
GRUPI KREJT BOSA HASELL NON STOP
I SHOF LEVIZJET A THU JAM DRON
BLLOKOHET RRUGA KUR DOSTIN TRADHTON

leviz si qen po kam menjen te parja suksesi
na ndjek si daja per mrapa.Leviz si qen po kam
menjen te parja rrugve tu chill nuk e di sa eshte data

femra e nxehte tu palos lekt e thata po shiten gang me ftyren si maca.Femra e nxeht tu palos lekt e thata dukesh autik qashtu tkaa bo baba

SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEF x2

lidhjet e forta fjala peshonn ta prish karrieren ngelesh n'stacion.
Kerri i shtrejt tu vozit naten von.Klienti do dozen canten ja coj.Ora tu ec telefoni s'pushon se bej per lek un e bej per pasion

dikur pa cent tash femra na don ika nga zero erdha milion.leviz si qen po kam menjen te parja suksesi
na ndjek si daja per mrapa.Leviz si qen po kam
menjen te parja rrugve tu chill nuk e di sa eshte data

femra e nxehte tu palos lekt e thata po shiten gang me ftyren si maca.Femra e nxeht tu palos lekt e thata dukesh autik qashtu tka bo baba
SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEH
STILIN KREJT NDRYSHE E LUKUN SI SHEF x2

Alban Skënderaj - Peng

Më rrëmben, më rrëzon,
më përplas dhe nuk më lëndon
më gënjen si fëmijë
dhe në shpirt prapë nuk do t'ia di

Kur më merr në ëndërr
e pranoj dhimbja është e ëmbël
kur më merr në ëndërr
zgjohem dhe më pëlqen

REF:
Më pëlqen ky fat
dhe më vjen të qesh, të qaj
më pëlqen ky fat
se jam peng i vështrimit të saj

peng i vështrimit te saj

Kur më flet, më lendon
kur më prek, plagët mi shëron
kur më sheh në vetmi
më rrëmben dhe nuk do t'ia di

Kur më merr në ëndërr
e pranoj dhimbja është e ëmbël
kur më merr në ëndërr
zgjohem dhe më pëlqen

REF:
Më pëlqen ky fat
dhe më vjen të qesh, të qaj
më pëlqen ky fat
se jam peng i vështrimit të saj

peng i vështrimit te saj...
peng i vështrimit te saj...
peng i vështrimit te saj
Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet