Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devis Xherahu - Ti Ma More Zemrën (Feat. Spanja Pipa)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ti ma more zemren
ti moj e pa bese
ku i ke premtimet
qe mi dhe dikur
dashurine e mbajte
sa vesa ne mengjes
re ne harrese
dhe me s'me ke kujtu
dashurine e mbajte
sa vesa ne mengjes
re ne harrese
dhe me s'me ke kujtu

Vet me the
jeten pa ty se dua fare
po pse,
po pse me dole genjeshtare
Kot kerkoj
kerkoj meshire prej Perendise
qe ti jap fund,
qe ti jap fund kesaj dashurise

Si pranvera
kaloi dhe rina
sepse eshte mosha
qe germon kujtime
por ti mos harro
se vite vijne te tjera
dashuri e dyte
si e para s'te gezon
por ti mos harro
se vite vijne te tjera
dashuri e dyte
si e para s'te gezon

Vet me the
jeten pa ty se dua fare
po pse,
po pse me dole genjeshtare
Kot kerkoj
kerkoj meshire prej Perendise
qe ti jap fund,
qe ti jap fund kesaj dashurise

Vet me the
jeten pa ty se dua fare
po pse,
po pse me dole genjeshtare
Kot kerkoj
kerkoj meshire prej Perendise
qe ti jap fund,
qe ti jap fund kesaj dashurise

Dashurine e mbajte
sa vesa ne mengjes
re ne harrese
dhe me s'me ke kujtu


Ky tekst u dërgua nga ColemiarDevis Xherahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/02/2021
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 18
Orkestrimi: Ervis Caushi & Shkëlqim Dule
Video Produksioni: DArt Channel
Lyrics & Muzika: Serenate Korcare


Devis Xherahu - Ti Ma More Zemrën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Ma More Zemrën".
3. Video është e këngës "Ti Ma More Zemrën", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:


Komente 0