A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 02-04-2016
  "Paska qenë e shkruar" titullohet kënga më e re e artistit të mirënjohur korçar, Devis Xherahu. Është kjo një këngë që mban firmën e mjeshtrit më të madh të pendës, Jorgo Papingjit, ndërkaq muzika dhe aranzhmani u bë nga Avet Kirizian. Nga ky rreth artistësh, s'kishte si të dilte ndryshe një projekt, ku me këtë Devisi na e bën të ditur se është i një rangu të lartë artistik. Zakonisht veprat artistike flasin vetë, andaj çdo fjalë tjetër që mund të themi do jetë e tepërt. ...

 • 22-03-2016
  Qysh si fëmijë këndonte këngë të qytetit të lindjes, meqenëse gjyshin Vaskë Xherahun, e kishte themeluesin e korit "Lira" të Korçës. Ajo që e dallon Devisin nga bashkëkohanikët e tij, por edhe kolegët e skenës, është qëndresa ndaj origjinalitetit. Për të folur rreth jetës së tij, por edhe për karrierën disavjeçare artistike, ju japim intervistën e realizuar me ëmbëlsi... Teksteshqip: Ç’përshtypje ruani nga fëmijëria juaj? Devis Xherahu: Fëmijëria ime ka qenë nga më të bukurat, ndaj dhe ruaj kujtimet më të mira të kësaj fëmijërie...

 • 30-03-2015
  Këngëtari i njohur Devis Xherahu ka publikuar videoklipin e tij më të ri "Kush ta mblodhi". Ka kohë që Devisi nuk kishte prezantuar videoklip para publikut dhe kësaj here ai është rikthyer. 141/141364 "Kush ta mblodhi" është punuar me muzikë nga Adi Hila, e ndërsa tekstin e ka shkruar Rozana Radi. "Ka kohë që nuk kam ardhur me klip para publikut, ndaj vendosa që kësaj here të vi më ndryshe" - ka thënë Devis për teksteshqip.com 141/141358 Videoklipi i kësaj kënge është punuar nga MAX Production, e ndërs...

 • 19-04-2014
  Devis Xherahu është një nga emrat e tjerë i cili u shtohet listës së festivalit "Kënga Ime", festival ky i cili së fundmi po merrë tatëpjetën. Devis ka shpalosur për teksteshqip emocionet e asaj nate kur performoj dy këngët e tij duke e përshkruar si një nga performancat e tij më të mira."Po është e vërtetë, unë mora pjesë tek ky festival për dy arsye. E para sepse ky festival është live dhe unë si artist i mirëfillt kam nevojë të këndoj live në spektakle të tilla sepse mungojnë sot në televisione dh e dyta sepse juria që gjykon këtë ...

 • 07-09-2013
  Janë shumë të lidhur me njëri-tjetrin dhe po përgatiten të nisin një jetë në distancë, pak ditë para largimit të saj në Itali, ku do të nisë karrierën si modele. Këngëtari i njohur, Devis Xherahu dhe “Miss Shqipëria 2009”, Ertemiona Mejdani, sapo janë kthyer nga pushimet e tyre të shtrenjta në Greqi. Devisi tregon për luksin që i ofron të dashurës së tij, ndërsa po përjeton dashurinë e vërtetë. Devis, sapo je kthyer nga pushimet me të dashurën, ish-miss-in Ertemiona Mejdani. I dhurove pushime të shtrenjta kësaj here? E vërtetë që sapo jemi kthyer nga 10 ditë pushime në Halkidhiki në Greqi, ku qëndruam në hotelin me 5 yje “Blue Sky...
 • 29-08-2013
  Këngëtari Devis Xherrahu ka publikuar nëpërmjet rrjetit të tij social në facebook disa foto ku shihet me të dashurën e tij në pushime. Mesa duket mbas gjithë asaj vere të lodhshme Devis ka vendosur të shijojë disa ditë pushime vetëm për vetë me të dashurën e tij 121/121260 Çifit është parë në plazhin "Erisio" të qytetit Halkidhiki të Greqisë. Kurse e dashura e tij është Ertemiona Mejdani (Miss Shqipëria 2009)....

 • 12-08-2013
  Devis Xherrahu, këngëari nga Korça vjen ekskluzivisht në këtë intervistë për teksteshqip. Ai do të na tregoj për projektet e tij të ardhshme si dhe me çfarë po merret ai moentalisht. Ai ësht duek pregaditur disa këngë të reja për të cilat do të na flasë më detalisht. Në vazhdim ju ftojmë që të ndjekim rrëfimin e tij... Teksteshqip: Devis na trego pak se kur ka filluar karriera jote si këngëtar? Devis: Për mua si korçar i katër brezave karriera fillon me Kalldremin dhe me rrugicën korçare, si djalë i serenatës korçare që e kemi k...

 • 10-07-2013
  Fituesi i edicionit të sivjetmë të festivalit “Zambaku i Prizrenit”, Devis Xherahu, shprehet falënderues pas tre çmimeve të fituara në këtë festival. Korçari u prezantua në festival me serenatën “Të trashëgohesh”, orkestruar nga Gent Myftaraj, me tekst dhe muzikë të Vask Nicos dhe fitoi çmimet për Interpretimin më të Mirë, Vendin e Parë dhe Çmimin e Publikut, për të cilin ka qenë veçanërisht falënderues këngëtari. “Kjo do të thotë nder dhe përgjegjësi. Jam me fat që në qytetin më të vjetër në kulturës shqiptare në Prizren të jem i...

 • 30-10-2012
  Nëse këtë gjë e thotë një këngëtar si Devis Xherahu, i cili deri më sot pranon se i ka nxjerrë të ardhurat nga muzika, duhet besuar patjetër. Këngëtari i cili merr pjesë në "Kënga Magjike" me një këngë të gëzueshme, tregon për "Bluetooth" përse ndihet që tani fitues i "Kënga Magjike" Jeni shfaqur si këngëtar melankolik, por kësaj radhe te "Kënga Magjike" konkurroni me një këngë të gëzueshme; përse e bëtë një kapërcim të tillë? Artisti ka gjendje të ndryshme shpirtërore dhe sipas gjendjeve mund të shkruajë ndryshe. Kësaj radhe unë pata një gjendje të tillë shpirtërore që më bëri të shkruaj një këngë të gëzueshme. Ka lidhje kjo...
 • 08-08-2012
  Devis Xherahu: ne momentet me te mira, do pushojme ne Palma de Majorka Per historine e tyre te dashurise kane folur te dy, ish-miss-Shqiperia, Ertemiona Mejdani dhe kengetari i njohur, Devis Xherahu. Por, per sa u perket fjaleve qe qarkullojne se ata aq shume e kane konsoliduar lidhjen, sa jane ne prag te fejeses, Devisi pohon se "ende nuk kemi filluar te mendojme per fejesen, por tani per tani i kemi rezervuar vetes disa pushime te rralla pas dates 20 gusht, pasi do te shkojme te pushojme disa dite ne Palma de Majorka". Devisi shton gjithashtu: "Ne lidhje me vazhdimesine e historise sone mund te them se historia ime me Ertemi...
 • 09-04-2012
  Në një rrëfim të saj këtë radhë në ''Panorama plus'' vjen një nga bukuroshet e spektaklit ''Miss Albania'', e cila tashmë përveç suksesit po shijon edhe një lidhje dashurie me këngëtarin e njohur, Devis Xherahu. Ertemiona Mejdani në intervistën e saj të sinqertë tregon eksperiencën gjatë spektaklit, si dhe planet për të ardhmen. ''Nuk jam tip i aventurave dhe nuk mund të jem me dikë nëse nuk do ndiej për të. Në momentin që kemi dashuri të dyanshme, gjithçka është e mundur'', thekson bukuroshja Mejdani. Ishit 18-vjeçare kur fituar kurorën e ''Miss Albania'', si e kujton atë kohë? Nuk kanë kaluar shumë kohë nga dita e kurorëzimit,...
 • 27-02-2012
  Kengetari Devis Xherahu, i cili po zhvillon nje karriere te suksesshme aktualisht ne Shqiperi ka pohuar se do te marre pjese ne ‘Top-Fest 9' serish me nje balade. I pyetur nese kenga i kushtohet te dashures se tij, ish-misit Ertemiona Mejdani, Devisi ka thene se kjo eshte nje kenge dashurie, nje balade teper e vecante, por jo per te. "Kengen e shkruajta ate dite qe mora vesh per vdekjen e Whitney Houston, sepse isha shume i merzitur. Pastaj Jorgo Papingji hodhi tekstin, por qe nuk ka lidhje me Whitney, por me dicka tjeter. Kuptohet, vetem per dashurine", – ka thene Devisi per "Mapo". Jeta e tij artistike ne Shqiperi po shkon me se m...
 • 14-02-2012
  Nga prezantimi i parë, dy vjet të shkuara, deri tek historia e dashurisë. Thashethemet mbi divorcin, klipet dhe lidhjes së fshehtë të Ertemiona Meidanit dhe Devis Xherahut. E vërteta zyrtare e një historie që nisi si e pamundur dhe që ende nuk ka përfunduar. Ka qenë dashuri me shikim të parë. E lindur në Korçë dhe mbajtur e ndrydhur për pothuaj dy vjet. Sepse ai ishte i martuar ndërsa ajo një miss në fuqi, e zhytur në impenjimet e veta të kurorës së bukurisë dhe hidhërimit nga pamundësisë për të shijuar çka kishte ndjerë atë mbrëmje të nxehtë vere, në vendlindje. Ndërsa rrëfejnë sot takimin e parë real, pas një komunikimi të gjat...

Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018