Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dezi Bekteshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Dezi Bekteshi është një këngëtare e njohur. Ajo e përforcoi bindjen se është këngëtare me pjesëmarrjen e saj në “The Voice of Albania”, dhe, pikërisht kjo pjesëmarrje ka bërë që Dezi Bekteshi të merret më seriozisht me muzikën. Në bashkëpunim me Florent Boshnjakun ajo së shpejti do të prezantohet me këngën “Zani”. Bekteshi ka thënë se kënga është një gërshetim i muzikës shqiptare popullore, e cila anon kah Shqipëria e Jugut dhe e rokut. Të jesh prezent në botën e artit nuk është aspak e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dezi Bekteshi, Dezi

Komente 0