Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dhimiter Disho

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
BIOGRAFIA: Dhimiter Disho është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1973, Dhimiter Disho merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Nje Vajze". Në Dhjetor 1973, Dhimiter Disho merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Hekurudha Kenga Jone"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dorian Matlija

Spiro Katundi

Edmond Papa

Sotir Afezolli

Gëzim Shkreli

Aranit Kola

Petrit Dobjani

Romeo Zeqollari

Sazan Mecani

Kastriot Ago

Tags: Dhimiter Disho, Dhimitraq Disho


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet