A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Dhurata Dora - Trendafil  (Feat. Flori)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  747

Fans' Comments

2 🔥🔥

11/02/2018

2018-02-11T14:00:03

Featuring

Flori Mumajesi

Music & Lyrics:

Flori Mumajesi

Video Production:

MAX Production


(Rodrigo, otra vez hermano, otra vez)

[Dhurata REF. 2x:]
Ah nuk kam me ja fal
Nuk kam me ja fal
Dhe pse e dua

Pse po m'don ti sot?
Ndoshta qe po m'shef me lot
Të m'kishe dasht athere
Kur gjithçka ka pas vlere
çdo dite veç une
T'kom dasht ma shume
Gjithe jeten me the
Lulja ime ti je

Asnje trendafil
Asnje trendafil s'ma dhe
Asnje trendafil
Asnja trendafil s'ma dhe
Gjithe jeten
Gjithe jeten pikë n'zemer ka me t'met
Gjithe jeten
Gjithe jeten asnje trendafil s'ma dhe

[Dhurata REF. 2x:]
Ah nuk kam me ja fal
Nuk kam me ja fal
Dhe pse e dua

[Flori:]
Ndoshta lule s'i dergova
Ndoshta s'e kuptova
Kom menu jeta ime osht e saj
Ndoshta zemren s'ja gezova
Ndoshta ja lendova
Ndoshta sot jam von ti them me fal
Nuk e di a me ka, a me ka
Nuk e di sa me ka, sa me ka
N'dashnin e saj yeee
Nuk e di a me ka, a me ka
Nuk e di sa me ka, sa me ka
N'dashnin e saj

[Dhurata:]
Asnje trendafil
Asnja trendafil s'ma dhe
Asnje trendafil
Asnja trendafil s'ma dhe
Gjithe jeten
Gjithe jeten pikë n'zemer ka me t'met
Gjithe jeten
Gjithe jeten asnje trendafil s'ma dhe

[REF. 2x Dhurata:]
Ah nuk kam me ja fal
Nuk kam me ja fal
Dhe pse e dua

[Flori:]
Ndoshta lule s'i dergova
Ndoshta s'e kuptova
Kom menu jeta ime osht e saj
Ndoshta zemren s'ja gezova
Ndoshta ja lendova
Ndoshta sot jam vone ti them me fal
Nuk e di a me ka, a me ka
Nuk e di sa me ka, sa me ka
N'dashnin e saj yeee
Nuk e di a me ka, a me ka
Nuk e di sa me ka, sa me ka
N'dashnin e saj


Lyrics submited by Ajd   Tonnidase-Cards (7)

U krijua nga Anonim 2018-06-11 12:45:09
Pse po m'don ti sot?
Ndoshta qe po m'shef me lot
Të m'kishe dasht athere
Kur gjithçka ka pas vlere
2018-06-04 19:31:00
Ah nuk kam me ja fal
Nuk kam me ja fal
Dhe pse e dua
2018-04-29 15:26:49
asnje trendafil
asnje trendafil s'ma dhe
asnje trendafil
asnje trendafil s'ma dhe
gjithe jeten
gjithe jeten pike n'zemer ka me t'met
2018-03-05 15:47:33
Gjithe jeten
Gjithe jeten pikë n'zemer ka me t'met
Gjithe jeten
Gjithe jeten asnje trendafil s'ma dhe
U krijua nga Rosela Acka 2018-02-25 12:08:36
Cdo dite veç une
T'kom dasht ma shume
Gjithe jeten me the
Lulja ime ti je
2018-02-16 20:27:42
Ndoshta lule s'i dergova
Ndoshta s'e kuptova
Kom menu jeta ime osht e saj
Ndoshta zemren s'ja gezova
Ndoshta ja lendova
Ndoshta sot jam vone ti them me fal
2018-02-15 10:55:02
Të m'kishe dasht athere
Kur gjithçka ka pas vlere
çdo dite veç une
T'kom dasht ma shume
Gjithe jeten me the
Lulja ime ti je

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019