Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diego Gonzales

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Diego Andrés González Boneta
 • Vendlindja:
 • Mexico City 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Diego Gonzales është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Diego Andrés González Boneta is a Mexican singer and actor. He is best known for playing Rocco in the Mexican soap opera Rebelde and Javier on CW's 90210. He recorded his self-titled debut album with his first single, Responde in 2005 and a Brazilian version for the album, with songs in Portuguese was recorded in 2006. At the moment, the album was released in Mexico, Brazil and Chile. He appeared as Alex Santiago in the ABC Family series of Prett...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Christopher Uckermann

Pablo Alboran

Ott Lepland

Alvaro Soler

Sebastian Yatra

Jencarlos

Pietro Lombardi

Alexander Rybak

Ido Tatlises

Kygo

Tags: Diego Gonzales, Diego Boneta, Rebelde, 90210


Komente mbi këtë artist