Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Keshilla Per Ti Shprehur Ndjenjat

mos i mbaj as nje her te fshehta ndjenjat e tua se do perfundosh duke e humbur ate... perpiqu gjithmon te ja thuash ne nje menyr ose ne nje tjeter nqs vertet e don ndjen qe sdo ta harrosh dot kurr dhe nqs do vertet te rrish me te nqs vertet sja thua dot troc bjeri anash e anash deri sa me ne fund te kuptohet e verteta mundohu ti biesh anash e anash qe sigurisht ne fillim te marresh ndjenjat e saj|tij nqs sheh ndo nje reagim te mir mos prit me gjat por reago nqs nuk sheh ndo nje reagim vepro me zgjuarsi dhe nxirrja ti vet te verteten ne nje menyr qe ta thot vetem zemra jote por nqs sheh ndo nje reagim jo te mir prap mos ngurro te ja thuash mos harro se sa do negativ)e te jet pgj ti do ndjehesh ne rregull me vehten tende dhe pa ate dyshimin qe te torturonte gjat gjith me do apo sme do ???"...me kalimin e kohes do mesosh te harrosh edhe te ndjehesh me mir ne veten tende te gjitha keto keshilla vlejn sigurisht per dy persona qe konsiderohen shok shum apo si moter e vella qe pa dashje kan ren brenda me njeri tjetrin sepse per disa njerz qe nuk njifen te gjitha gjerat jan me te thjeshta mos u tremb nga ideja qe mund ta humbasesh ate vetem se i shpreh ndjenjat me mir keshtu se sa te jetosh me frik dhe me dyshim ne jet ke gjithmon dike qe te ndihmon e nuk te le ne balt mos harro se ne nje vend tjeter eshte dikush qe qan per ty dhe gjithashtu mos harro kurr mos e moho momentin qe te vjen se me von e kerkon por nuk e gjen gjithashtu as nje her mos u ndiko per te mos shprehur dashurin qe e ndjen ndaj dikujt bej gjithmon si te thot zemra sepse shoqeria jo gjithmon te uron te miren ka disa qe veprojn sipas interesit te vet sepse ai ose ajo qe ti mund ta duash mund te mos jet gjithmon aty duke te pritur dhe do jetosh gjithmon duke ja hedhur fajin vetes qe skishe ndegjuar zemren tende por te tjeret nje lidhje mund te mbahet fsheft ne rast se opinioni i te tjerve vlen shum per ty nje lidhje e fsheht nuk eshte as pak nje gje e mir por eshte me mir se ta humbasesh personin qe dashuron opinioni i botes nuk ka rendesi nese ti ndjen vertet dashuri ne zemren tende shum shpejt te tjeret do mesohen me faktin se ti je i ose e dashuruar dhe nuk do mund te bejn dot as gje kurreeee kurrree ne jeten tende mos u perpiq ti mbash te fshefta ndjenjat e tua se do perfundos e ose i lenduar vet dhe gjithmon nuk do ta kesh ndergjegjjen e qet

- Poezi nga Diell Rushiti


- U dërgua nga erdoniti -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet