Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

100 Vjetori I Shtetesis Shqipetare

ERDHI DITA TE FESTOJM
Këtë vit 100 vjetor
Për flamurin qe u ngrit
ne ballkon këtu ne Vlore
Prove te madhe ke kaluar
qofte me dallge e stuhi
Po njëherë nuk u mposhte
ti krenarja Shqipëri
Vuajte shume për këtë dite
asnjëherë se ule kokën
Po luftove me heroizma
mbrojte nderin mbrojte token
Ndaj plaku Ismail Qemali
beri kuvend ne Vlore
Këtij vendi i doli zot
me flamurin larte ne dore
Është flamuri qe jemi sot
na dha emër e identitet
Ndaj nga zemra nuk e ndajmë
ky flamur beri Shtet
Bëri shtet qe te krenohemi
brez pas brezi ne këtë jete
Te bashkuar duhet festuar
100 vjet qe jemi Shtet

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet