Më mbaj mend (për 1 muaj)

Babai Argat

Eshte i pa pune
babi im me vite,
dhe sa e di une
kur s'ka shite simite.

Por deri tani besoj
ka bere cdo pune tjeter,
argatlleku le te rroj
ky zanat i vjeter.

Del ne mengjes
ne nje rruge qyteti,
pret plote shprese
ndonje zoteri ,ta marr, me veti.

Te copetoj dru
te rregulloj dicka ne oborr,
shtepi me ndertu
nga 7 deri 19 rrafshe 12 ore.

Asnjeren se refuzon
babi im argat,
vec shpesh komenton
dita shume e gjate.

- Poezi nga Diell RushitiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0