Tema: Poezi Për Mësuesit

Për Ty Mësuese

Unë sot për ty mësuese
më pëlqen të shkruaj
shumë vargje të bukura
për t'i recituar.

Erdha në klasë të parë
shumë i emocionuar
as dhe emrin tim
nuk dija të shkruaja.

Tani jam i gëzuar,
sepse di të lexoj
dhe me ndihmën tënde
shumë gjëra po mësoj.

- poezi nga Diellza Buduri


- Poezia u dërgua nga Fatlinda Buduri -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  386